עזרא קדם נולד במושבה הגרמנית בירושלים בשנת 1965 ומגיל צעיר הבין שמהות חייו היא אמנות הבישול, מילדות שספוגה בריחות וטעמים נהדרים של אין ספור מטבחי עדות ושווקים ססגוניים בהם ערכה אימו קניות מדי שבוע. שוק מחנה יהודה, שוק הפלאחיות בעיר העתיקה, השווקים בבית לחם ורמאללה מהווים עד היום מקור השראה למטבח של ארקדיה.

 את צעדיו הקולינאריים הראשונים עשה עזרא במטבחן של סבתו פלורה ז"ל ואימו אהובה ז"ל- מטבחים מפוארים של אוכל ירושלמי ועיראקי גדושי מסורת, שורשיות, אהבה וחום אנושי. עם גמר שרותו הצבאי נסע לארה"ב ללמוד את אמנות הבישול, תחילה ב- C.C.A שבסן פרנסיסקו ולאחר מכן ב F.C.I בניו-יורק, שם גם עבד כשנה וחצי כשוליה של השף הצרפתי הדגול ז'אק פפין, מנהל ביה"ס, ובמקביל התמחה במטבחו של השף הסיציליאני–אמריקני טום וולנטי במסעדת אליסון און דומיניק שבמנהטן.

עם חזרתו לישראל קדם פנה להגשמת חלומו לבשל בירושלים, עיר הולדתו, ובשנת 1995 פתח את שעריה של ארקדיה בה יצר ופיתח שפה קולינארית ייחודית המאפיינת את יצירתו ומובילה את המטבח הישראלי כבר שני עשורים. עדות לכך הם הצירופים הקולינארים הנפלאים שיצר, המככבים במטבחים רבים ברחבי הארץ.